GTA 5 Türkiye Caddelerinde

Çıkışıyla bile oldukça ses getiren GTA 5, severleri tarafından çeşitli videolara da konu oluyor. Yurt dışında oldukça fazla gördüğümüz örneklerden bir tanesi de Türkiye’de yapıldı. “Gerçek dünyada GTA 5 oynamayı kim istemez” diye düşünülüp ortaya çıkan bu video çalışmasını izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

GTA 5’i bilmeyen arkadaşlarımız için kısaca özetleyelim. GTA, Grand Theft Auto kelimelerinin kısaltılmış halidir. Türkçe’ye çevirmek gerekirse de Büyük Oto Hırsızlığı anlamına gelir. Rockstar Games tarafından geliştirilen bu oyun, ciddi bir tarihe de sahiptir. Oyunlarla haşır neşir olun ya da olmayın, hayatında herkes en az bir defa GTA oyununu duymuş ya da oynamıştır. Yaklaşık 2 sene önce ilk olarak konsollara çıkışını yapan GTA 5, geçen sene yeni nesil konsollar ve geçtiğimiz Nisan ayında ise bilgisayarlara çıkışını yapmıştır. Ayrıca gelen online desteği ile de oyun daha bir güzel olmuştur diyebiliriz.

Aynı zamanda açık dünya yapısı, çeşitli görevleri ve mükemmel grafikleri ile GTA 5 hem boyut olarak normalin üstünde olup hem de bilgisayarları zorlamaktadır. Oyuna bilgisayarında sahip olan herkes ne yazık ki GTA 5’i tam istediği randımanda oynayamamaktadır. Çünkü bu mükemmel grafiklerin mükemmel olması için ihtiyaç duyduğu donanımlar vardır. Anca son model bilgisayarlar oyunu 40 50 kare saniye hızının üstünde oynatıyor. Fakat bir çok GTA sever sırf bu oyunu oynayabilmek için bilgisayarlarını bile yenilemektedir. Eğer Playstation ya da Xbox gibi oyun konsolunuz varsa, bu sıkıntılara hiç girmeden sadece CD’yi alıp oyuna başlayabilirsiniz. Hem son model bilgisayarı hem de oyun konsolu olmayıp da GTA 5 oynamak isteyenlerin yardımına da Oyun Denizi koşuyor.

Sitemize son eklenen Mini GTA 5 oyununu eski bilgisayarlarınızdan bile rahatça oynayabilirsiniz. Hem de hiç yükleme ya da indirme gerektirmez. Tarayıcı üzerinden, Flash yardımı ile çalışır. Bu sayede internet kotanız da bitmez. Normal GTA 5 kadar gelişmiş grafiklere sahip olmasa da, bir nebze GTA 5 tecrübesini yaşamanıza olanak sağlıyor. Oyunu hemen oynamak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Fakat oyuna başlamadan önce yukarıdaki videoya göz atmanızı tavsiye ediyoruz…

gta5 oyna

Paylaş !
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir