Flash Oyunlar Masaüstünde Nasıl Oynanır ?

Bazen indirdiğimiz .swf uzantılı flash oyunları masaüstünde de oynamak isteriz. Normalde .swf uzantısı, Adobe şirketinin geliştirdiği flash uygulamasına ait bir uzantıdır. Genelde bu tip içerikler online olan web sitelerinde kullanılır. Bu içerikler film ve oyun olabileceği gibi tüm sitenin de flash olabildiği durumlar vardır. Son yıllarda flash yerine daha çok html5 içerikler tercih edilse de, flash yerini hep koruyacağa benziyor.

Gelelim rehberimizin diğer kısmına. İndirdiğiniz .swf uzantılı flash dosyalarını masaüstünde açmak için yapmanız gerekenler çok basittir. İlgili dosyaya sağ tıklayarak, “birlikte aç” seçeneğine tıklayın. Daha sonra çıkan pencereden en popüler tarayıcınızı seçin ve kaydedin. Hatta .swf uzantılı tüm dosyalar için varsayılan program olarak da kaydedebilirsiniz. İşlemi tamamladıktan sonra dosyanın simgesinin de değiştiğini göreceksiniz. İlgili dosyaya çift tıklayarak, .swf uzantılı dosyaları masaüstünüzde açabilir ve sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi bu kadar basit. Yalnız uygulamanın sorunsuz çalışabilmesi için bilgisayarınızda Adobe Flash Player kurulu olması gereklidir. İşlemleri yaparken sormak istediğiniz, yapamadığınız bir yer olursa, yorum yazmaktan çekinmeyin. İyi eğlenceler.

Paylaş !
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir