Agar.io Oyunu Nasıl Oynanır?

Çıktığından beridir insanları ekranları başına kitleyen Agar.io oyunu için ufak bir rehber hazırlama kararı aldık. Oyunumuzdaki amaç diğer bakterileri (biz bakteri diyoruz :)) yiyerek en büyük hacme ulaşmak ve oyunun birincisi olmaktır.

Agar.io Oynamanın Püf Noktaları

İlk olarak yapmamız gereken oyunda bulunan ve oyuncu olmayan ufak bakteri yiyerek hacmimizi büyütmeliyiz.  Hacmimiz belli bir büyüklüğe geldikten sonra, yani diğer oyuncu bakterileri yiyebilecek büyüklüğe eriştikten sonra, pvp’ye başlayabiliriz. Agar io oynarken dikkat etmemiz gereken bir diğer unsur ise bakterimizin hızıdır. Bakteriler büyüdükçe hızları yavaşlamakta ve kendinizden küçük bakterileri yemeniz, bu nedenle zorlaşmaktadır.  Bu gibi durumlarda bakterinizin bölünme özelliğini kullanabilirsiniz. Boşluk tuşuna basarak bölünebilir, sizden ayrılan parçanız öne fırlayarak diğer ufak bakterileri yiyebilmektedir. Ayrıca W tuşu ile de kendinizden ufak parçaları etrafa saçabilirsiniz.

Bir diğer dikkat etmemiz gereken şey ise, oyunda bulunan etrafı diken şeklinde olan bakterilerdir. Eğer hacmimiz bu dikenli bakterilerden küçük ise endişe etmemize gerek yok. Fakat büyük ise, onlara değmemeye çalışmalıyız. Bu dikenli bakteriler bir oyuncu değildir ve sabit şekilde durmaktadır. Bazı oyuncular sizi alt etmek için, dikenli bakterilere doğru sürükleyebilir. Buna dikkat ediniz. Ayrıca diğer oyuncular ile takım olabilir ve tüm sunucuya meydan okuyabilirsiniz.

Orijinal Agar.io oyunu haricinde, girip oynayabileceğiniz bir çok pvp sunucusu da bulunmaktadır. Bu sunucuların en önemli özelliklerinden biri de, klan ve chat sistemi olmasıdır. Bu sayede oyundan daha zevk alabilir ve taktik yaparak düşmanlarınızı alt etmeye çalışabilirsiniz.

Orijinal Agar.io’yu sitemiz üzerinden oynamak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. İyi eğlenceler.

http://www.oyundenizi.com/agar-io.html

Paylaş !
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir